26
lut

„Przyjaźń zwycięża” – polscy artyści dla Chin

Przyjaźń to również sztuka budowania kręgów wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Fundacja Kręgi Sztuki organizuje koncert charytatywny pod hasłem „Przyjaźń zwycięża” z intencją zebrania środków dla mieszkańców najbardziej dotkniętego epidemią koronawirusa rejonu Chin – miasta Wuhan w prowincji Hubei.

„Potęga sztuki ….”

Sztuka polska, dzięki promocyjnym aktywnościom Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach, dociera od 2016 roku do ponad miliarda odbiorców w 22 znaczących miastach Państwa Środka, przełamując jednocześnie stereotypowe spojrzenie mieszkańców ChRL na polską kulturę, kojarzoną tam dotychczas przede wszystkim z dorobkiem kompozytorskim Fryderyka Chopina. W kręgu artystów prezentujących Chińczykom polski dorobek kulturalny, oprócz kompozytorów i wykonawców jazzowych oraz folkowych koncertów muzycznych, znaleźli się również rodzimi twórcy sztuk wizualnych, filmu i gier video.

„Potęga sztuki to tworzenie połączeń między ludźmi świata” – powiedział geniusz muzyczny, Quincy Jones podczas Asian Music Award. Fundacja Kręgi Sztuki tworzy pomosty międzykulturowe dla odbiorców sztuki i zawartych w niej wartości, a teraz – w sytuacji pogłębiającego się kryzysu epidemiologicznego i gospodarczego – pragnie wykorzystać je do niesienia pomocy humanitarnej.

Gdzie i kiedy?

9 marca 2020 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie pod hasłem „Przyjaźń zwycięża” wystąpią artyści, którzy przyjęli zaproszenie Fundacji Kręgi Sztuki do udziału w koncercie charytatywnym.

Całkowity dochód z organizacji koncertu zostanie przekazany na zakup niezbędnych  środków higienicznych, jak jednorazowe maseczki, termometry, itp, dla instytucji w Wuhan i innych miastach prowincji Hubei, które wskaże Ambasada CHRL w Warszawie.

Dzięki tej inicjatywie mieszkańcom miasta zostanie przekazana konkretna pomoc. Będzie to również ważny, symboliczny gest Polaków solidaryzujących się z Chińczykami w walce z epidemią i jej skutkami.

W czasach coraz większego zagrożenia epidemiami, przyjazna postawa zaangażowania i niesienia pomocy poszkodowanym w różnych rejonach świata jest zarazem jednym ze sposobów ochrony własnego zdrowia. Zapraszamy na koncert!

Bilety – cegiełki

Bilety na koncert – cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na cel dobroczynny w Chinach dostępne na https://goingapp.pl ] oraz https://empikbilety.pl/   i w salonach Empik.

Kampania promująca koncert jest prowadzona przez Polskie Radio i portal Wirtualna Polska

Artyści

W koncercie wezmą udział: Grzegorz Niemczuk, Wojciech Konikiewicz, Circles of Art Orchestra, Henryk Gembalski, Man Li Szczepańska, rodzina Majerczyków z Podhala i inni.

 

Koncert charytatywny „Przyjaźń zwycięża”

  • organizatorzy: Fundacja Kręgi Sztuki przy współudziale CPIG,
  • patronaty honorowe: Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna Sejmu Rzeczypospolitej 9. kadencji, Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie,
  • sponsorzy: Kongres 590,
  • partnerzy: Enea, Going, Empik,
  • patroni medialni: Polskie Radio, Wirtualna Polska.


plakat wuhan bez log_ikonka

Plakat koncertu