Znaczenie sztuk pięknych w rozwoju gier
Czy sztuki piękne mają znaczenie w produkcji gier komputerowych? Czy edukacja artystyczna, wrażliwość na piękno, znajomość historii sztuki przydają się przy projektowaniu poziomów gry lub modeli 3D? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas tego wykładu. Jeśli kochasz sztukę i gry wideo, prawdopodobnie polubisz też projektowanie grafiki komputerowej. Warto poznać relacje między nimi.
Karolina Koszuta Caban jest absolwentką Designu Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i współzałożycielką Carbon Studio. Jej zainteresowanie współczesnymi formami sztuki i nowymi mediami, takimi jak wirtualna rzeczywistość, pozwala jej zanurzyć się w takich obszarach rozwoju gier jak projektowanie środowiska, modelowanie wirtualne i inne aspekty wykorzystania nowych technologii w nowych formach rozrywki. Jej doświadczenie i różnorodne zainteresowania pozwalają jej kształtować sposób, w jaki Carbon Studio rozwija się i wchodzi na nowe rynki VR.
Carbon Studio to niezależne studio opracowujące aplikacje na komputery osobiste i urządzenia mobilne, badające potencjał oferowany przez Virtual Reality. Pierwsza gra Carbon Studio – ALICE VR – zadebiutowała na Steamie i Gog.com 27 października 2016 r. The Wizards – nasza druga gra VR, udostępniona we wczesnym dostępie w lipcu 2017 r. i ukończona w marcu 2018 r. Kolejnym obszarem zainteresowania Carbon Studio jest zastosowanie VR poza rozrywką. Z powodzeniem tworzymy symulacje szkoleniowe, wizualizacje architektoniczne i inne projekty VR.