27
lis

Warsztaty plastyczne


Informacje o warsztacie

Autor: Sebastian Kubica
Data: 7.12.2019, godz. 16.30
Miejsce: Mazi Bookstore, Pekin

„Co w nas drzemie” – okazanie emocji na przykładzie wybranego motywu zwierzęcia.
„Czy powietrze, którym oddychamy musi być widać” – plakat podejmujący tematykę eko – zagrożenia i profilaktyka.
Warsztaty mają na celu skłonić uczestników do refleksyjnego i analitycznego podejścia do tematu. Dobór środków graficznych tzw. klasycznego warsztatu (format dowolny, techniki rysunkowe, malarskie, graficzne, wszelkie mieszane z wyłączeniem mediów cyfrowych) połączony z wykorzystaniem skrótu myślowego, metafory zadecydują o jakości powstałych projektów. W dobie nowych mediów i internetu student, projektant coraz częściej zapomina o podstawowym warsztacie graficznym.
Metodą dydaktyczną będzie tzw. korekta profesorska – rozmowa z uczestnikiem warsztatów, indywidualna i zbiorowa.
Potrzebne materiały: papiery do szkicowania, papiery formatu A3 (tektura, brystol różne kolory), farby (akryl, tempera, akwarela), pędzle, gąbki, tusze, kredki, markery, ołówki, nożyczki, kleje, taśmy klejące, nożyki do papieru, materiały niezbędne do kolażu, kubki na wodę.

Dr hab. Sebastian Kubica (ur. w 1975 roku) to artysta i naukowiec, czujący się świetnie zarówno w grafice, jak i w rysunku oraz ilustracji. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Pod jego kierunkiem działa autorska pracownia plakatu i ilustracji na Uniwersytecie Śląskim. Prowadzi wykłady i warsztaty dla studentów z projektowania graficznego na uniwersytetach w Polsce i na całym świecie. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset prezentacji zbiorowych oraz jurorem konkursów artystycznych w Polsce i zagranicą. Laureat wielu prestiżowych nagród. Od 2014 roku jest członkiem polskiego oddziału FECO (Federation of Cartoonists Organizations) a od roku 2015 – AGI (Alliance Graphique Internationale).

Więcej