30
Paź

Sukces polskiej studentki na chińskim festiwalu Aniwow!

Ania Kowalczyk, studentka 4. roku grafiki na Uniwersytecie Śląskim, zdobyła główną nagrodę w kategorii „Game design” na festiwalu Aniwow! w Pekinie!
W 2017 roku Ania Kowalczyk wraz z Agnieszką Wlazły, studentką kierunku dźwięk w grach, rozpoczęły prace nad projektem „Weakless”, który został objęty wsparciem akceleratora ARP Games.
„Weakless” to gra przygodowa, która opowiada o podróży dwóch bohaterów – Ślepego i Głuchego, którzy muszą wspierać się wzajemnie, by pokonać przeszkody napotykane w trakcie wędrówki w dół ogromnego Drzewa. Gra była wystawiana na wielu krajowych i międzynarodowych imprezach branżowych, w tym na największych na świecie targach rozrywki elektronicznych gamescom.
W projekcie Ania sprawuje pieczę nad stroną wizualną, nadając kształt światu i zamieszkującym go istotom. To właśnie jej praca została doceniona na festiwalu Aniwow w Pekinie, gdzie „Weakless” zdobył główną nagrodę w kategorii „Game design”.
„To bardzo miłe” – mówi o wyróżnieniu Ania – „Kiedy zaczynałyśmy obmyślać projekt, nie sądziłyśmy, że dotrzemy z nim tak daleko. To, gdzie teraz jesteśmy, to zasługa całego zespołu i to, że ktoś docenia naszą pracę niesamowicie wszystkich motywuje!”.
Obecnie „Weakless” rozwija się dzięki współpracy dwóch założonych pod skrzydłami ARP Games spółek – Punk Notion i – należącej do dziewczyn – Cubeish Games.
Festiwal animacji Aniwow! odbywa się od 2006 roku i cieszy się w Chinach dużą renomą. Dzięki współpracy z Festiwalem Polskie Kręgi Sztuki w Chinach w ramach tegorocznego Aniwow! dwa dni zadedykowano prezentacji polskiej branży gier wideo.