8
gru

Sebastian Kubica – ambasador kultury w Chinach

Wystawa „Posters by Kubica”, która została otwarta 7 grudnia w modnym Mazi Bookstore, wzbudziła bardzo duże zainteresowanie w szeroko pojmowanej grupie opiniotwórczej stolicy Chin.
Pełne książek cztery poziomy pomieszczeń Mazi Bookstore stanowiły atrakcyjną oprawę dla starannie wybranych prac Sebastiana Kubicy, wśród których zaprezentowaliśmy plakaty nagradzane na międzynarodowych biennale w Japonii, Chinach, Niemczech, Ekwadorze i Polsce. Wyjątkowy klimat wernisażu współtworzyli licznie przybyli goście zainteresowani wszystkim, co zaproponowaliśmy w ramach pekińskiego wydarzenia „Enea koncerty i wystawy. 4.Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach”. A były to osoby nieprzypadkowe – akademicy uczelni humanistycznych i artystycznych Pekinu, historycy sztuki, artyści oraz adepci kierunków plastycznych szkół wyższych.
Wystawa i wernisaż były tym ciekawsze, że wzbogacone o wykład o Polskiej Szkole Plakatu. Sebastian Kubica w zajmujący sposób, poparty wiedzą o tym, co w Chinach może wywoływać zainteresowanie, a co trzeba wytłumaczyć, bo jest niezrozumiałe ze względu na różnice kulturowe, ukazał uczestnikom ważny rozdział w historii polskiej sztuki.
Dodatkową wartością był bardzo wysoki poziom umiejętności osób, które po wernisażu i wykładzie uczestniczyły w warsztatach plastycznych prowadzonych przez artystę. Wszyscy oni otrzymali specjalnie na tę okazję przygotowane certyfikaty podpisane przez naszego ambasadora kultury – mistrza Sebastiana Kubicę.
Zdjęcia z wernisażu wystawy
Zdjęcia z wykładu i warsztatów