25
paź

Moc i energia muzyki w Fuhozou

Po udanych czerwcowych występach podczas 4. edycji naszego Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach, Grzegorz Niemczuk wziął także udział w jesiennej części tego wydarzenia.
24 października 2019 r. polski pianista dał znakomity koncert w Fujian Grand Theater w Fuzhou, stolicy prowincji Fujian. Uczestniczyli w nim przedstawiciele urzędów centralnych i lokalnych, melomani a także studenci i nauczyciele z uniwersytetów, które odwiedził nasz pianista. Niemal pięciusetosobowa sala była zapełniona po brzegi. Repertuar i perfekcyjne wykonanie – te elementy już tradycyjnie ujmują słuchaczy koncertów naszego mistrza. Występ zakończył się dwoma bisami i owacjami. Więcej tutaj.
Koncert oraz warsztaty masterclass Grzegorza Niemczuka odbywają się na zaproszenie skierowane do Festiwalu Kręgi Sztuki z Wydziału Spraw Zagranicznych Fujian w ramach trwającego w tej prowincji Festiwalu Kultury Europejskiej.
Liu Yanyan z Wydziału Spraw Zagranicznych Prowincji Fujian nie kryła entuzjazmu: – To idealne zakończenie wieczoru! Brawo! Niesamowite! Kochamy to! Obyśmy zawsze cieszyli się muzyką Chopina – powiedziała.
– To była uczta dla oczu i uszu! – dodała. – Każdy utwór był tak pięknie zagrany. Zdecydowanie mogłam poczuć moc, energię i emocje płynące z muzyki. Byłam tak zaskoczona, że publiczność poprosiła o dwa bisy. To był ogromny sukces.
Specjalne podziękowania należą się panu Wojciechowi Majewskiemu i Grzegorzowi Niemczukowi za przybycie do Fujian i podzielenie się z nami muzyką Chopina. Czekamy na kolejne koncerty w najbliższej przyszłości – zakończyła Liu Yanyan.

Zdjęcia z koncertu