29
paź

Kręgi Sztuki i Polish Game Event na [ANIWOW!2019]

Na tegorocznym festiwalu [ANIWOW! 2019] Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach zorganizował Polish Game Event a w jego ramach pokazy polskich gier, Game Jam dla młodych twórców gier oraz wykłady i warsztaty prowadzone przez polskich specjalistów z tej branży. Polish Game Event odbył się 25 i 26 października. Swoje – bardzo dobrze przyjęte – wykłady zaprezentowali: Grzegorz Dymek z Anshar Studios, Remigiusz Kopoczek z ARP Games, Karolina Koszuta Caban z Carbon Studio oraz Marta Słupska z Anshar Studios. Więcej o wykładach. 

Znakomite warsztaty poprowadziły panie. Karolina Koszuta Caban wraz ze studentami poszukiwali odpowiedzi na pytanie o sposób wykorzystania sztuki w grach komputerowych, a Marta Słupska zajęła się zagadnieniem wiarygodności w tworzeniu fantastycznych stworzeń w grach. Obie sesje warsztatowe cieszyły się dużym zainteresowaniem – trwały wiele godzin i mimo, że pora ich zakończenia była późna, wszyscy do końca intensywnie pracowali. Więcej o warsztatach.
Wyrazem uznania istotnej roli Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach w wydarzeniach tegorocznego [ANIWOW! 2019] było zaproszenie naszych wykładowców do międzynarodowego jury konkursu oraz dwóch przedstawicieli FKS do udziału w uroczystej gali kończącej Aniwow!, która odbyła się 28 października. Remigiusz Kopoczek, prezes ARP Games, wręczył wówczas nagrodę główną za najlepszą grę video a Wojciech Majewski – dyrektor Festiwalu – za najlepszy film animowany. Z dumą należy też odnotować, że panowie przekazali na ręce szczęśliwców specjalną nagrodę Fundacji Kręgi Sztuki dla najbardziej popularnej wśród studentów gry video wykonanej w czasie Game Jam. Nasze wyróżnienie za grę „Quarrel Hero” otrzymał zespół Goo Goo Goo (咕咕咕), w składzie: Cheng Darui (程达瑞) i Qian Kun (钱坤). Zdjęcia z wydarzenia. 

ANIWOW! China [Beijing] International Student Animation Festival (Międzynarodowy Festiwal Animacji Studenckich w Chinach) jest organizowany co roku w październiku na Communication University of China (CUC) w Pekinie. Spotykają się tu przedstawiciele międzynarodowego środowiska związanego m.in. z animacją, komiksami oraz grami komputerowymi, w tym wykładowcy i studenci animacji oraz artyści tworzący w tych dziedzinach zawodowo a także entuzjaści tych gatunków twórczości. Mają oni okazję uczestniczyć w wykładach, forach dyskusyjnych, kursach oraz różnorodnych wydarzeniach towarzyszących. Na zakończenie festiwalu międzynarodowe jury przyznaje nagrody „White Toplar Award” (“白杨奖”) dla młodych twórców animacji, komiksu i sztuki nowych mediów w 12 kategoriach (m.in. „Best Animation Short Film Award”, „Best Story Comic Award”, „Best Game Art Award”, „Best Sound and Music Award”). Do festiwalowego konkursu w tym roku zgłoszono łącznie 1000 animacji, komiksów i gier z ponad 80 uniwersytetów i szkół wyższych z ponad 30 krajów na całym świecie. Więcej o [ANIWOW!2019]