Kontakt

O Fundacji

Fundacja Kręgi Sztuki powstała w roku 2010 jako odpowiedź na potrzebę stworzenia przestrzeni, w której sztuka spotka się z nauką. Przenikające się „kręgi sztuki” umożliwiają pokazanie osiągnięć artystycznych z różnych dziedzin. Pozwalają połączyć muzykę, teatr, film, sztuki wizualne oraz nowe media. W latach 2010-16 zorganizowaliśmy siedem edycji Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości Kręgi Sztuki oraz – równolegle z nim – Przegląd Filmowy Wakacyjne Kadry w Kręgach Sztuki. Festiwal gościł mistrzów, adeptów i studentów z 36 wydziałów artystycznych i artystów z 19 krajów świata. Od  2017 r. w ramach Festiwalu w Polsce i w Czechach odbywają się głównie wystawy z cyklu Europejskie Akademie w Kręgach Sztuki.
Festiwalowe „kręgi sztuki” stale się rozszerzają na inne ośrodki w kraju i za granicą – od kilku lat w postaci Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.

Prezesem Fundacji Kręgi Sztuki oraz inicjatorem i dyrektorem Festiwalu jest Wojciech Majewski, który w swoim dorobku ma organizację wielu wydarzeń kulturalnych o szerokim zasięgu – od benefisów wybitnych ludzi kultury po międzynarodowe festiwale. Wieloletni współpracownik Telewizji Polskiej, specjalizuje się także w realizacji filmów poświęconych sztuce i artystom.
W 2010 roku wymyślił Festiwal Kręgi Sztuki, w ramach którego od roku 2013 odbywają się pokazy współczesnego kina chińskiego oraz koncerty połączone z warsztatami: „Dom, droga istnienia. Polska – Chiny” z udziałem wybitnych polskich i chińskich wykonawców. Współpraca z chińskimi twórcami i propagowanie kultury Państwa Środka w Polsce zaowocowały powstaniem Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.


E-mail

Prosimy o wysyłanie wiadomości
e-mail pod adres:
biuro@kregisztuki.com.


Telefon

Jesteśmy dostępni pod
numerem telefonu:

+48 503 690 517


Korespondencja

Fundacja Kręgi Sztuki
Narbutta 22/15
02-541 Warszawa