28
Lis

Kieślowski dzięki Kręgom Sztuki na Hainan International Film Festival

Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach nawiązał współpracę z Hainan International Film Festival, dzięki czemu chińscy widzowie obejrzą tryptyk Kieślowskiego „Trzy kolory”.
Pierwsza edycja HIFF odbędzie się w dniach 9-16 grudnia na tropikalnkej wyspie Hajnan w mieście Sanya. Jest to region określany mianem „chińskich Hawajów”, który bardzo szybko doczekał się statusu jednego z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych na świecie. Do rozreklamowania walorów wyspy przyczynił się konkurs Miss World, którego finały odbyły się właśnie w Sanya.
Dzięki współpracy z Fundacją Kręgi Sztuki podczas Hainan International Film Festival zostanie zaprezentowany filmowy tryptyk Krzysztofa Kieślowskiego: „Trzy kolory. Niebieski”, „Trzy kolory. Biały” i „Trzy kolory. Czerwony”.
Obecność na festiwalu potwierdziła dwukrotna laureatka Złotej Palmy w Cannes w kategorii Najlepsza Aktorka – Isabelle Huppert oraz ambasador imprezy – Jackie Chan. Jak podkreślają organizatorzy, celem wydarzenia jest stworzenie dla przemysłu filmowego przestrzeni do dialogu i współpracy.
Projekcje filmów na Hainan International Film Festival będą częścią naszego Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.
Więcej o wydarzeniu: http://www.hndiff.com/