26
lis

CIRCLES OF ART ORCHESTRA


Informacje o koncercie

Wojciech Konikiewicz – fortepian i inne
Maciej Matysiak – kontrabas, bas
Damian Niewiński – perkusja
Cyprian Baszyński – trąbka
Maciej Kądziela – saksofon
Michał Rosicki – reżyser dźwięku

Data: 11.12.2019, godz. 20.00
Miejsce: Fujian Grand Theater, Fuzhou

Data: 12.12.2019, godz. 20.00
Miejsce: Fujian Preschool Education College, Fuzhou

Data: 13.12.2019, godz. 19.30
Miejsce: Art College, Xiamen University, Xiamen

 

Projekt Cricles of Art Orchestra powstał z inicjatywy dyrektora Fundacji Kręgi Sztuki Wojciecha Majewskiego. Zaprosił on do współpracy kompozytora i jazzmana – Wojciecha Konikiewicza, który stworzył supergrupę. Projekt w ramach którego Konikiewicz zebrał elitę polskiego jazzu, zadebiutował w roku 2018 znakomicie przyjętymi koncertami w Chinach. W roku 2019 grupa wraca na występy do Państwa Środka w częściowo zmienionym składzie.

Program

  1. Impresja 13 (Wojciech Konikiewicz)
  2. Liuyang River (Wang Jiang Zhou)
  3. Jadą goście, jadą (polska melodia ludowa)
  4. Rój (Wojciech Konikiewicz)
  5. Mulinhua (chińska melodia ludowa)
  6. Mr. Jazz (Wojciech Konikiewicz)
  7. Czekając na M (Wojciech Konikiewicz)
  8. Pieśń wędrowców (chińska melodia ludowa z regionu Sinkiang)
  9. Oj chmielu, chmielu (polska melodia ludowa)
  10. A na polu sosna  (polska melodia ludowa)
  11. Mosquito’s Dance (Wojciech Konikiewicz)

Aranżacje wszystkich utworów: Wojciech Konikiewicz

 

Wojciech Konikiewicz

CAO_Konikiewicz

Przez lata tworzył korzystając z dorobku muzyki jazzowej, polskiej muzyki tradycyjnej oraz współczesnej muzyki klasycznej. Artystę inspiruje muzyka innych kultur – głównie azjatyckiej i afrykańskiej. W 2016 roku z powodzeniem zaprezentował własne interpretacje polskiej i chińskiej muzyki folkowej ze swoim trio. W 2017 roku zrealizował ambitny projekt zainspirowany poezją koreańską, łącząc polską i koreańską muzykę tradycyjną w ramach projektu Warsaw-Seoul Bridge. Grupa wystąpiła na Jarasum Jazz Festival oraz odbyła trasę koncertową po Polsce. Konikiewicz jest również cenionym twórcą muzyki filmowej i teatralnej oraz muzyki elektronicznej i współczesnej. Doświadczenie i inspiracje artysty przekładają się na twórczość Circles of Art Orchestra. Muzyka projektu to emocjonalny i przestrzenny jazz.

 

Maciej Matysiak

CAO_Matysiak

Maciej Matysiak – basista i kontrabasista urodzony w Gdańsku w 1985 roku. Jest laureatem najważniejszych polskich festiwali jazzowych. Stale współpracuje z kilkoma warszawskimi teatrami oraz artystami sceny popowej, jazzowej i rockowej. Jako muzyk sesyjny ceniony jest za rasowe brzmienie i swobodę gry w wielu stylach. Koncertował w Niemczech, Włoszech, Austrii, Hiszpanii, Brazylii Korei i Chinach.

 

Cyprian Baszyński

CAO_Baszyński

Trębacz, urodził się w Chorwacji, od ósmego roku życia mieszka w Polsce. Studiował na Gdańskiej Akademii Muzycznej oraz na Wydziale Jazzu i Muzyki Współczesnej Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest członkiem kwartetu NSI, który zdobył wiele pochlebnych ocen krytyków sceny jazzowej w Polsce po wydaniu płyty „Introducing NSI”oraz zwyciężył 36. Jazz Juniors. W swojej karierze Cyprian Baszyński grał obok Marcina Pospieszalskiego, Piotra Barona, Franka Parkera, Joachima Mencla, Wojciecha Groborza, Jana Pilcha, Pawła Kaczmarczyka i Zbigniewa Namysłowskiego.

 

Maciej Kądziela

CAO_Kądziela

Kompozytor, saksofonista, aranżer. Charakteryzuje się niezwykle ekspresyjnym brzmieniem, połączonym z wirtuozerską techniką gry. Stara się łączyć w niekonwencjonalny sposób odległe gatunki oraz brzmienia. W 2011 roku jego Maciej Kądziela Quartet otrzymał nagrodę Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą. W 2014 dzięki stypendium Nordea Fonden wyjechał na studia do Nowgo Jorku. Ze swoimi autorskimi projektami koncertował w Polsce, Danii, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Hiszpanii, Czechach, Niemczech, we Włoszech, na Słowacji, Ukrainie oraz Białorusi.

 

Damian Niewiński

CAO_Niewiński

Perkusista, absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr. Łukasza Żyty. Grał z takimi artystami, jak Janusz Muniak, Marek Bałata, Adam Kowalewski, Piotr Żaczek i wielu innych. Obecnie współpracuje na stałe min. z nowojorskim zespołem Nat Osborn Band, zespołem Flue, Wojciechem Klichem i grupą „Trzy”. Na co dzień koncertuje i nagrywa płyty z wieloma artystami jako muzyk sesyjny, doskonale odnajdując się w wielu różnych stylach muzycznych.

Michał Rosicki

CAO_Rosicki

Ukończył Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, specjalizacja: inżynieria dźwięku. Współpracuje z większością ważniejszych firm nagłośnieniowych oraz z orkiestrami w Polsce oraz zazagranicą, m.in. z: WDR Rundfunkorchester Köln, Deutsches Filmorchester Babelsberg, Sinfoniettą Rigą, Rio de Janeiro Orquestrą do Teatro Municipal, Scottem Lawtononem, Ernstem van Tielem, Normundsem Sne, Massimiliano Caldim, Jérôme Pillementem. Współpracuje także z muzykami, festiwalami, instytucjami i wydawnictwami, m.in.: HatHut Records (Szwajcaria), Asphalt Tango (Niemcy), EMI Music Poland, Warner Classic, Sony Music Poland. Laureat wielu nagród filmowych oraz płytowych, pracował w 37 krajach, m.in. w: Carnegie Hall New York, Barbican Center London, Wiener Konzerthaus, La Folle Yourne (Nantes, Tokyo, Warszawa, Ekaterinburg), Elbphilharmonie Concerts, Sori festival – Jeonju, Red Sea Jazz Festival – Eilat, Quebec Festival, Schleswig-Holstein Musik Festival, Un Violon Sur leSable – Royan, Oxford Contemporary Music.