Organizator

Partnerzy medialni

Eksport kultury. Chińczycy poznają kolejne skarby z kraju Chopina

4. Festiwal otwieramy trasą koncertową Grzegorza Niemczuka, która rozpocznie się 6 czerwca występem na pekińskim uniwersytecie Tsinghua. Następnie światowej sławy pianista wystąpi w prestiżowych salach Zibo, Shijiazhuang, Wuhanie i Chongqing. Trasa zakończy się 15 czerwca w Chongqing Guotai Arts Centre. Koncerty Grzegorza Niemczuka to początek do 4. edycji cenionej w Chinach imprezy, której inne aktywności artystyczne będą się odbywały sukcesywnie do grudnia 2019 r.

Więcej

Aktualności

Łączy nas wrażliwość

Prestiżowe sale, wyprzedane koncerty, spotkania z fanami, największe chińskie media… Sukcesem zakończył się pierwszy etap trwającego w Chinach Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki. Swoimi interpretacjami muzyki...
Pokaż więcej

Miejsca 2019

Mong Man Wai Concert Hall Tsinghua University

Pokaż/Ukryj

Sala koncertowa Mong Man Wai (Meng Minwei) powstała z okazji obchodów stulecia Uniwersytetu Tsinghua. Ma 12 metrów szerokości, 7 metrów wysokości a jej widownia może pomieścić 510 osób. Jest wyposażona w profesjonalny sprzęt oświetleniowy, dźwiękowy i sceniczny, co pozwala prezentować tam różnorodne przedsięwzięcia artystyczne średniej wielkości – koncerty, przedstawienia teatralne, operowe i baletowe. W sali odbywają się również konferencje.

Odwiedź stronę

Zibo Grand Theater

Pokaż/Ukryj

Zibo Grand Theater jest częścią gigantycznego Centrum Kultury Zibo (Zibo Cultural Center). Ma powierzchnię ponad 50 tys. metrów kwadratowych i składa się z trzech przeszklonych budynków położonych nad zbiornikiem wodnym, z centralnym wejściem. Mieszczą się tam: opera na 1500 miejsc, sala koncertową na 800 osób i centrum filmowe. Sala koncertowa jest wyposażona w rzadko spotykany w Chinach sprzęt, a duża szklana ściana kurtynowa zapewnia publiczności panoramiczny widok. Specjalne zewnętrzne podświetlenie budynków nocą powoduje, że robią one niesamowite wrażenie.

Odwiedź stronę

Wuhan Qintai Concert Hall

Pokaż/Ukryj

Wuhan Qintai Concert Hall znajduje się na terenie Centrum Kultury i Sztuki Wuhan Qintai, nad jeziorem Yehu i stanowi – obok Qintai Grand Theatre – jego główny element. Sala symfoniczna może pomieścić 1 604 osób a sala kameralna 428 widzów. Mała sala jest urządzona w stylu nowoczesnym, który jest całkowicie odmienny od wystroju dużej sali. Obie dysponują zaawansowanym sprzętem i cechują się brakiem podźwięku.

Odwiedź stronę

Beijing Vintage

Pokaż/Ukryj

Sala koncertowa zlokalizowana jest na terenie Langyuan Vintage w obiekcie Langyuan Art Center. Langyuan Vintage to wielofunkcyjna przestrzeń kulturalno-artystyczna i biznesowa, która powstała na terenie dawnej fabryki na powierzchni 29 tys. metrów kwadratowych.

Odwiedź stronę

Hebei Province Arts Center

Pokaż/Ukryj

Hebei Province Arts Center (Centrum Sztuki Prowincji Hebei ) mieści się w Shijiazhuangu, stolicy prowincji Hebei. Centrum zajmuje łącznie powierzchnię niemal 15 ha, a składa się na nie wielofunkcyjny teatr (największy budynek), sala koncertowa, sala filmowa, plac kulturalny o powierzchni ponad 8 tys. metrów kwadratowych oraz salon sztuki. Sala koncertowa Hebei Province Arts Center może pomieścić 980 słuchaczy. Ma układ heksagonalny, co sprzyja jednorodnemu rozkładowi wczesnych odbić dźwięku. Scena, umieszczona w szczycie sali, ma powierzchnię 230 metrów kwadratowych. Kuliste dyfuzory i kierunkowa powierzchnia odbijająca na scenie wzmacniają jakość i siłę słyszanego dźwięku. Sala koncertowa dysponuje sterowanym komputerowo urządzeniem pogłosowym aby spełnić różne wymagania dotyczące czasu pogłosu dla różnych rodzajów muzyki i różnych funkcji.

Odwiedź stronę

Chongqing Guotai Arts Center

Pokaż/Ukryj

Chongqing Guotai Artistic Center (Cathay Art Center) znajduje się w sercu centralnej dzielnicy biznesowej Chongqing – Yuzhong. Zajmuje powierzchnię 2,91 ha, a w jego skład wchodzą Teatr Wielki Cathay i Muzeum Sztuki Chongqing. Teatr Wielki Cathay (Cathay Grand Theatre) dysponuje trzema salami: dużą (na 800 miejsc) i dwoma małymi (dla 350 osób każda), z których jedna to sala koncertowa. Sala ta jest zaprojektowana w stylu postmodernistycznym w ten sposób, by wyłącznie jej akustyka zapewniała gościom znakomity, bezpośredni odbiór muzyki – nie została wyposażona w mikrofony i sprzęt do wzmacniania dźwięku. Jest to również jedyna sala koncertowa w Chongqing, w której publiczność może usiąść na scenie. Dzięki tym cechom sala nadaje się znakomicie do organizacji koncertów kameralnych.

Odwiedź stronę

O Fundacji

Fundacja Kręgi Sztuki powstała w roku 2010 jako odpowiedź na potrzebę stworzenia przestrzeni, w której sztuka spotka się z nauką. Przenikające się „kręgi sztuki” umożliwiają pokazanie osiągnięć artystycznych z różnych dziedzin. Pozwalają połączyć muzykę, teatr, film, sztuki wizualne oraz nowe media. W latach 2010-16 zorganizowaliśmy siedem edycji Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości Kręgi Sztuki oraz – równolegle z nim – Przegląd Filmowy Wakacyjne Kadry w Kręgach Sztuki. Festiwal gościł mistrzów, adeptów i studentów z 36 wydziałów artystycznych i artystów z 19 krajów świata. Od 2017 r. w ramach Festiwalu w Polsce i w Czechach odbywają się głównie wystawy z cyklu Europejskie Akademie w Kręgach Sztuki.
Festiwalowe „kręgi sztuki” stale się rozszerzają na inne ośrodki w kraju i za granicą – od kilku lat w postaci Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.

Więcej

Polityka prywatności Fundacji Kręgi Sztuki

Szanując prywatność osób kontaktujących się i współpracujących z naszą Fundacją oraz dbając o ich wiedzę w kwestii kto i w jaki sposób przetwarza dane osobowe przedstawiamy informacje w tym pomocne.
Czyniąc to jesteśmy w zgodzie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO) (Dz.Urz. UE L 119, s. 1).

więcej

Email

Prosimy o wysyłanie wiadomości
e-mail pod adres:
biuro@kregisztuki.com.


Telefon

Jesteśmy dostępni pod
numerem telefonu:
+48 503 690 517


Korespondencja

Fundacja Kręgi Sztuki
Narbutta 22/15
02-541 Warszawa