Organizatorzy

Patronaty honorowe nad koncertem „Przyjaźń zwycięża”:

Sponsorzy koncertu „Przyjaźń zwycięża”:

Partnerzy koncertu „Przyjaźń zwycięża”:

Patronat medialny nad koncertem „Przyjaźń zwycięża”:

Eksport kultury. Chińczycy poznają kolejne skarby z kraju Chopina

Najważniejsze wydarzenia 4. edycji Festiwalu to:

  • występy pianisty Grzegorza Niemczuka podczas trasy koncertowej w czerwcu 2019 r. obejmującej sale w Pekinie, Zibo, Shijiazhuang, Wuhanu i Chongqingu oraz październikowe warsztaty i koncert w prowincji Fujian,
  • cykl wykładów i warsztatów przedstawicieli polskiej branży gier wideo na evencie Polish Video Games at Aniwow! 2019 w czasie październikowego [Aniwow!2019]14th China (Beijing) Student Animation Festival który odbędzie się na prestiżowym Communication University of China,
  • koncerty grupy jazzowej Circles of Art Orchestra w grudniu 2019 w prowincji Fujian,
  • wystawy i warsztaty plastyczne m.in: wystawa: „Kubica,Tobolewski – Zakreślone plamą, zamalowane kreską” w Muzeum Historii Katowic oraz wystawa plakatu Sebastiana Kubicy w Pekinie.

Czas aktywności artystycznych 4. Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach: od czerwca 2019 r. do stycznia 2020 r.

Więcej

Aktualności

Nasi artyści

W czasie koncertu dla Wuhanu „Przyjaźń zwycięża” wystąpią:   Grzegorz Niemczuk – należy do najbardziej aktywnych polskich pianistów klasycznych młodego pokolenia. Wystąpił dotychczas w 31...
Pokaż więcej

Miejsca 2019

Mong Man Wai Concert Hall Tsinghua University

Pokaż/Ukryj

Sala koncertowa Mong Man Wai (Meng Minwei) powstała z okazji obchodów stulecia Uniwersytetu Tsinghua. Ma 12 metrów szerokości, 7 metrów wysokości a jej widownia może pomieścić 510 osób. Jest wyposażona w profesjonalny sprzęt oświetleniowy, dźwiękowy i sceniczny, co pozwala prezentować tam różnorodne przedsięwzięcia artystyczne średniej wielkości – koncerty, przedstawienia teatralne, operowe i baletowe. W sali odbywają się również konferencje.

Odwiedź stronę

Zibo Grand Theater

Pokaż/Ukryj

Zibo Grand Theater jest częścią gigantycznego Centrum Kultury Zibo (Zibo Cultural Center). Ma powierzchnię ponad 50 tys. metrów kwadratowych i składa się z trzech przeszklonych budynków położonych nad zbiornikiem wodnym, z centralnym wejściem. Mieszczą się tam: opera na 1500 miejsc, sala koncertową na 800 osób i centrum filmowe. Sala koncertowa jest wyposażona w rzadko spotykany w Chinach sprzęt, a duża szklana ściana kurtynowa zapewnia publiczności panoramiczny widok. Specjalne zewnętrzne podświetlenie budynków nocą powoduje, że robią one niesamowite wrażenie.

Odwiedź stronę

Wuhan Qintai Concert Hall

Pokaż/Ukryj

Wuhan Qintai Concert Hall znajduje się na terenie Centrum Kultury i Sztuki Wuhan Qintai, nad jeziorem Yehu i stanowi – obok Qintai Grand Theatre – jego główny element. Sala symfoniczna może pomieścić 1 604 osób a sala kameralna 428 widzów. Mała sala jest urządzona w stylu nowoczesnym, który jest całkowicie odmienny od wystroju dużej sali. Obie dysponują zaawansowanym sprzętem i cechują się brakiem podźwięku.

Odwiedź stronę

Communication University of China (Beijing)

Pokaż/Ukryj

Chiński Uniwersytet Komunikacji w Pekinie (1 Dingfuzhuang E St, Chaoyang Qu, Beijing Shi) jest jednym ze stu uniwersytetów w Chinach należących do „Projektu 211”, które mają pierwszeństwo w kolejności otrzymywania dotacji i jednym z najlepszych państwowych uniwersytetów w Chinach.
Mottem CUC jest „integracja, profesjonalizm, erudycja i kompetencja”.
Kluczową gałęzią nauczania jest dziennikarstwo, nacisk kładzie się też na kierunki radiowo-telewizyjne (kształci się tu m.in. prezenterów obu tych mediów). Prace głównego akademickiego centrum badawczego zajmującego się technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi koncentrują się na zagadnieniach związanych z szeroko rozumianą komunikacją, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych technologii. Uniwersytet współpracuje z ponad dwustoma uczelniami, instytutami naukowymi badawczymi oraz organizacjami medialnymi z ponad 50 krajów.
Uczelnia oferuje studia na 30 różnych kierunkach językowych i jest jedynym uniwersytetem w Chinach, na którym można studiować języki: bengalski, tamilski, paszto i Esperanto.

Odwiedź stronę

Fujian Grand Theater (Fuzhou)

Pokaż/Ukryj

Fujian Grand Theatre to największy obiekt kultury w prowincji Fujian, który został oddany do użytku w roku 2008. Znajduje się w centrum Fuzhou i zajmuje powierzchnię ponad 30 tys. metrów kwadratowych. Składa się z trzech części: rdzeń stanowi teatr główny (opera), w skrzydle zachodnim mieści się kino cyfrowe, a we wschodnim sala koncertowa (teatr wielofunkcyjny). Widownia sali operowej ma trzy piętra i może pomieścić 1352 gości. Teatr wielofunkcyjny to elegancka sala z funkcjami muzycznymi na 468 miejsc. Wystawiane są tu średnich i małe przedstawienia teatralne, odbywają się koncerty muzyki kameralnej, zespołów, występy solo oraz konferencje. Kino cyfrowe dysponuje czterema salami filmowymi różnej wielkości – łącznie na 387 miejsc.

Odwiedź stronę

Quanzhou Art School

Pokaż/Ukryj

Quanzhou Art School została założona w 1956 roku. Szkoła zapewnia wszechstronną edukację artystyczną (obecnie na 12. kierunkach). Jej główną specjalizacją jest kształcenie artystów operowych – uznawana jest za kolebkę opery w języku Minnan. Kampus Quanzhou Art School zajmuje powierzchnię niemal trzech hektarów. Znajdują się tam m.in. duże nowoczesne centrum sztuki, dwa małe teatry, ponad 50 sal fortepianowych, biblioteka, multimedialne sale lekcyjne, laboratoria językowe, studia nagrań, apartamenty studenckie, boisko do koszykówki oraz bieżnia. W swoich zbiorach biblioteka Quanzhou Art School posiada 13 tys. drukowanych książek.

Odwiedź stronę

Mazi Bookstore (Beijing)

Pokaż/Ukryj

Mazi Bookstore (码字人书店) mieści się w Dongcheng, centralnej dzielnicy Pekinu. To miejsce jest niezwykłym połączeniem księgarni, klubu i centrum kulturalnego. Można tu kupić książkę, przeczytać ją na miejscu, wziąć udział w promocjach, spotkaniach literackich i projekcjach filmów a także obejrzeć wystawy sztuk plastycznych.

Odwiedź stronę

Beijing Vintage

Pokaż/Ukryj

Sala koncertowa zlokalizowana jest na terenie Langyuan Vintage w obiekcie Langyuan Art Center. Langyuan Vintage to wielofunkcyjna przestrzeń kulturalno-artystyczna i biznesowa, która powstała na terenie dawnej fabryki na powierzchni 29 tys. metrów kwadratowych.

Odwiedź stronę

Hebei Province Arts Center

Pokaż/Ukryj

Hebei Province Arts Center (Centrum Sztuki Prowincji Hebei ) mieści się w Shijiazhuangu, stolicy prowincji Hebei. Centrum zajmuje łącznie powierzchnię niemal 15 ha, a składa się na nie wielofunkcyjny teatr (największy budynek), sala koncertowa, sala filmowa, plac kulturalny o powierzchni ponad 8 tys. metrów kwadratowych oraz salon sztuki. Sala koncertowa Hebei Province Arts Center może pomieścić 980 słuchaczy. Ma układ heksagonalny, co sprzyja jednorodnemu rozkładowi wczesnych odbić dźwięku. Scena, umieszczona w szczycie sali, ma powierzchnię 230 metrów kwadratowych. Kuliste dyfuzory i kierunkowa powierzchnia odbijająca na scenie wzmacniają jakość i siłę słyszanego dźwięku. Sala koncertowa dysponuje sterowanym komputerowo urządzeniem pogłosowym aby spełnić różne wymagania dotyczące czasu pogłosu dla różnych rodzajów muzyki i różnych funkcji.

Odwiedź stronę

Chongqing Guotai Arts Center

Pokaż/Ukryj

Chongqing Guotai Artistic Center (Cathay Art Center) znajduje się w sercu Yuzhong – centralnej dzielnicy biznesowej Chongqingu. Zajmuje powierzchnię 2,91 ha, a w jego skład wchodzą Teatr Wielki Cathay i Muzeum Sztuki Chongqing. Teatr Wielki Cathay (Cathay Grand Theatre) dysponuje trzema salami: dużą (na 800 miejsc) i dwoma małymi (dla 350 osób każda), z których jedna to sala koncertowa. Sala ta jest zaprojektowana w stylu postmodernistycznym w ten sposób, by wyłącznie jej akustyka zapewniała gościom znakomity, bezpośredni odbiór muzyki – nie została wyposażona w mikrofony i sprzęt do wzmacniania dźwięku. Jest to również jedyna sala koncertowa w Chongqing, w której publiczność może usiąść na scenie. Dzięki tym cechom sala nadaje się znakomicie do organizacji koncertów kameralnych.

Odwiedź stronę

Fujian Normal University (Fuzhou)

Pokaż/Ukryj

Fujian Normal University (FNU), stuletni uniwersytet z siedzibą w Fuzhou, historycznym mieście kulturalnym znanym jako „Kraina Kultury na Wybrzeżu”, jest od dawna honorowaną i uznaną instytucją szkolnictwa wyższego. Uczelnia założona jako Fujian Superior Normal School w 1907 roku, w 1953 r. została przekształcona w Fujian Teachers College, a w 1972 r. Uniwersytet został przemianowany na Fujian Normal University. W 2012 r. Ministerstwo Edukacji i rząd Fujian zaczęły wspólnie wspierać jego rozwój. Prowincjonalny uniwersytet wysokiego szczebla został zaklasyfikowany jako prowincjonalny uniwersytet pierwszej klasy w 2018 r. Obecnie uczelnia składa się z dwóch kampusów: Qishan i Cangshan, o łącznej powierzchni około 260 ha. FNU oferuje 85 programów licencjackich. Studiuje tu ponad 23 tys. studentów na studiach dziennych i ponad 7 tys. studentów innego rodzaju. Kadrę stanowi 1800 pracowników dydaktycznych i pomocniczych.

Odwiedź stronę

Fujian Preschool Education College (Fuzhou)

Pokaż/Ukryj

Fujian Preschool Education College zajmuje się kształceniem kadry nauczycielskiej edukacji przedszkolnej i podstawowej (dzieci w wieku 0-12 lat). Jej tradycje sięgają roku 1915, zaś obecny kształt uzyskała w roku 2005. W szkole funkcjonują wydziały edukacji: przedszkolnej, podstawowej, artystycznej (muzycznej), języków obcych i humanistycznej, gdzie kształci się cztery główne grupy zawodowe na 20 kierunkach. Uczy się tu ponad 5 tys. studentów. Fujian Preschool Education College ma trzy kampusy: Cangshan, Baima i Jinshan o łącznej powierzchni ponad 16 ha. Obok budynków dydaktycznych istnieją tu m.in. dwa przedszkola stanowiące bazę praktyk nauczycielskich.

Odwiedź stronę

Art College Uniwersytetu Xiamen

Pokaż/Ukryj

Art College Uniwersytetu Xiamen (厦门大学艺术学院) został założony w 1983 roku (sam uniwersytet istnieje od roku 1921). Obecnie jest to atrakcyjna szkoła artystyczna przyciągająca tysiące kandydatów z całych Chin. Uczelnia dysponuje dwoma budynkami, w których mieszczą się m.in. pracownie, sale prób i liczne sale fortepianowe, sala koncertowa na 400 miejsc, sala wystawowa o powierzchni 500 metrów kwadratowych oraz różnego rodzaju pracownie artystyczne. Art College kształci ponad tysiąc studentów na sześciu wydziałach (Wydział Muzyki, Wydział Sztuk Pięknych, Instytut Badań Artystycznych, Centrum Badań nad Kulturą i Branżami Kreatywnymi, Europejskie Centrum Sztuki, General Arts Institutio) i dysponuje kadrą ponad stu wykładowców.

Odwiedź stronę

O Fundacji

Fundacja Kręgi Sztuki powstała w roku 2010 jako odpowiedź na potrzebę stworzenia przestrzeni, w której sztuka spotka się z nauką. Przenikające się „kręgi sztuki” umożliwiają pokazanie osiągnięć artystycznych z różnych dziedzin. Pozwalają połączyć muzykę, teatr, film, sztuki wizualne oraz nowe media. W latach 2010-16 zorganizowaliśmy siedem edycji Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości Kręgi Sztuki oraz – równolegle z nim – Przegląd Filmowy Wakacyjne Kadry w Kręgach Sztuki. Festiwal gościł mistrzów, adeptów i studentów z 36 wydziałów artystycznych i artystów z 19 krajów świata. Od 2017 r. w ramach Festiwalu w Polsce i w Czechach odbywają się głównie wystawy z cyklu Europejskie Akademie w Kręgach Sztuki.
Festiwalowe „kręgi sztuki” stale się rozszerzają na inne ośrodki w kraju i za granicą – od kilku lat w postaci Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.

Więcej

Polityka prywatności Fundacji Kręgi Sztuki

Szanując prywatność osób kontaktujących się i współpracujących z naszą Fundacją oraz dbając o ich wiedzę w kwestii kto i w jaki sposób przetwarza dane osobowe przedstawiamy informacje w tym pomocne.
Czyniąc to jesteśmy w zgodzie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO) (Dz.Urz. UE L 119, s. 1).

więcej

Email

Prosimy o wysyłanie wiadomości
e-mail pod adres:
biuro@kregisztuki.com.


Telefon

Jesteśmy dostępni pod
numerem telefonu:
+48 503 690 517


Korespondencja

Fundacja Kręgi Sztuki
Narbutta 22/15
02-541 Warszawa