Program Plakat festiwalu
Xiamen 厦门
Sanya 三亚
Kunming 昆明
Gulangyu 鼓浪屿
HANGZHOU 杭州

Chengdu 成都

CHANGSHA 长沙
PEKIN  北京

PAŹDZIERNIK 2018 - STYCZEŃ 2019

POLSKIE KRĘGI SZTUKI W CHINACH
3. FESTIWAL
第二届波兰艺术圈
中国行

Organizator

Patronaty Honorowe

Partnerzy

Artystyczna różnorodność na najwyższym poziomie

25 października wielkim otwarciem w Pekinie zainaugurujemy 3. edycję Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Przez ponad dwa miesiące w największych chińskich miastach odbędą się projekcje polskich filmów, prezentacja branży gier wideo, wystawy, koncerty, wykłady i warsztaty z różnych dziedzin sztuki.

Więcej

Aktualności

Miejsca

Communication University of China (Pekin)

Pokaż/Ukryj

Chiński Uniwersytet Komunikacji w Pekinie (1 Dingfuzhuang E St, Chaoyang Qu, Beijing Shi) jest jednym ze stu uniwersytetów w Chinach należących do „Projektu 211”, które mają pierwszeństwo w kolejności otrzymywania dotacji i jednym z najlepszych państwowych uniwersytetów w Chinach.
Mottem CUC jest „integracja, profesjonalizm, erudycja i kompetencja”.
Kluczową gałęzią nauczania jest dziennikarstwo, nacisk kładzie się też na kierunki radiowo-telewizyjne (kształci się tu m.in. prezenterów obu tych mediów). Prace głównego akademickiego centrum badawczego zajmującego się technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi koncentrują się na zagadnieniach związanych z szeroko rozumianą komunikacją, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych technologii. Uniwersytet współpracuje z ponad dwustoma uczelniami, instytutami naukowymi badawczymi oraz organizacjami medialnymi z ponad 50 krajów.
Uczelnia oferuje studia na 30 różnych kierunkach językowych i jest jedynym uniwersytetem w Chinach, na którym można studiować języki: bengalski, tamilski, paszto i Esperanto.

odwiedź stronę

E Ying 1958 Movie City (Chengdu)

Pokaż/Ukryj

Centrum kinowe E Ying 1958 Movie City powstało z inicjatywy trzech firm wchodzących w skład Emei Film Group: Wytwórni Filmowej Emei, Sichuan Film Company oraz Telewizji Emei. Centrum powstało na terenie, gdzie pierwotnie znajdowała się wytwórnia E Ying. Na potrzeby nowoczesnego centrum kinematografii zaadaptowano m.in. XX-wieczny biurowiec dawnej wytwórni, studio produkcyjne i studio nagrań. Powstał kompleks kinowy z jedenastoma salami spełniającymi międzynarodowe standardy, o łącznej liczbie 1958 miejsc. Ogrody w strefie fabrycznej z rzadkimi gatunkami drzew zostały tak pomyślane, aby oddawać klimat wyrafinowanych ogrodów przydomowych w stylu charakterystycznym dla zachodniego Sychuanu. Po ogrodach i między zabudowaniami można poruszać się chodnikami zbudowanymi na wzór taśmy filmowej. Podczas adaptacji zachowano zewnętrzny, historyczny wygląd zabudowań z lat 60. ubiegłego wieku. W ich odmienionych wnętrzach mieszczą się obecnie kawiarnie, ekskluzywne restauracje, KTV, bary i kluby.

ODWIEDŹ STRONĘ

Yue Space (Pekin)

Pokaż/Ukryj

Duża – przeznaczona dla około 500 osób – wielofunkcyjna przestrzeń artystyczna, w której mieści się sklep muzyczny, scena, kawiarnia i bar. Odbywają się tu koncerty na żywo, pokazy filmowe, wystawy oraz imprezy. Yue Space mieści się w Renmin Art Building – w północno-zachodnim narożniku placu Banqiaonanxiang, w pobliżu stacji metra Beixinqiao. Adres: 7 Banqiao Nan Xiang, Dongcheng District (东城区板桥南巷7号人美大厦北楼一楼)

ODWIEDŹ STRONĘ

Hunan First Normal University (Changsha)

Pokaż/Ukryj

Hunan First Normal University (HNFNU) został założony w 1903 roku jako Hunan Faculty of Education, jedna z pięciu uczelni zwyczajnych w Chinach. Status czteroletniej uczelni pierwszego stopnia i obecną nazwę szkoła uzyskała w roku 2008. HNFNU oferuje kształcenie na poziomie magisterskim (jeden kierunek ogólnokrajowy) i licencjackim, łączy kształcenie przedzawodowe oraz szkolenia zawodowe. Wyjątkową cechą uczelni jest kształcenie znakomicie przygotowanych nauczycieli szkół podstawowych. HNFNU zajmuje obszar o powierzchni niemal 90 hektarów, a same budynki placówki zajmują 420 tys. metrów kwadratowych. Uczelnia dysponuje nowoczesnym sprzętem badawczym i naukowym oraz biblioteką ze zbiorem liczącym ponad 1,5 mln woluminów. Kadra nauczycielska i pracownicy to 932 osób.

ODWIEDŹ STRONĘ

A33 Theater (Pekin)

Pokaż/Ukryj

Teatr A33 jest instytucją stosunkowo nową na kulturalnej mapie Pekinu. Może pomieścić 330 widzów. Znajduje się w Xinhua 1949 Park. Adres: Xizhimen, 20, Xinhua 1949, 4 Chegongzhuang Dajie, Xicheng District

ODWIEDŹ STRONĘ

Xiamen University (Xiamen)

Pokaż/Ukryj

Xiamen University (Xiamen)

Odwiedź stronę

China Film Archive (Pekin)

Pokaż/Ukryj

Chińskie Archiwum Filmowe (CHINA FILM ARCHIVE) jest skarbnicą historii filmu chińskiego. W swojej ofercie ma zarówno pokazy filmów, jak i bibliotekę filmową. Założone w 1958, CFA ma ponad pięćdziesięcioletnią historię. Od momentu powstania, gromadzi archiwalne materiały sztuki filmowej. Archiwum podzielone jest na dwa katalogi, z czego jeden zawiera materiały filmowe, a drugi materiały pisane (takie jak scenariusze, scenopisy, streszczenia itp.), fotosy i plakaty filmowe. Najcenniejsze zbiory w kolekcji CFA to filmy dokumentalne, ale też i zdjęcia, z najważniejszych wydarzeń historycznych z początków Chińskiej Republiki Ludowej. CFA ma również zachowane kopie wielu ważnych filmów wyprodukowanych w latach 30 i 40 XX wieku. Pokazy polskich filmów będą się odbywały właśnie tam.

Odwiedź stronę

Hunan Normal University (Changsha)

Pokaż/Ukryj

Hunan Normal University w Changshy (Yuelu Qu, Changsha Shi, Hunan Sheng) został założony w roku 1938. Jest jednym ze stu uniwersytetów w Chinach należących do „Projektu 211”, które mają pierwszeństwo w kolejności otrzymywania dotacji. Hunan Normal University składa się z pięciu kampusów i zajmuje 1.78 km2 – w tym milion metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Podzielony jest na 23 kolegia, trzy działy nauczania i 51 instytucji badawczych. Znajduje się tu dziesięć stacji prowadzących badania habilitacyjne, trzynaście narodowych centrów szkoleniowych i badawczych oraz siedem laboratoriów. Obecnie studiuje tu ponad 30 tys. osób, a kadrę naukową tworzy ponad tysiąc profesorów i asystentów.
Biblioteka akademicka HNU ma w swoich zbiorach ponad 3,4 miliona woluminów, w tym 200 tys. zszywanych metodą tradycyjną. Uniwersytet prowadzi własne wydawnictwo – Hunan Normal University Press – gdzie powstaje między innymi 12 czasopism uniwersyteckich.

Odwiedź stronę

Omni Space (Pekin)

Pokaż/Ukryj

Omni Space (B-103, North Square, Tianqiao Art Center, Xicheng District) to jeden z większych klubów z muzyką na żywo w Pekinie, zlokalizowany w centralnej części miasta. Na powierzchni 560 metrów kwadratowych i na dwóch kondygnacjach widowni może pomieścić do 800 osób. Profesjonalny system dźwięku i światła stworzony przez najlepszych specjalistów pozwala na prezentowanie wszystkich występów we właściwej im specyfice.

Odwiedź stronę

E YING 1958 PRO-ORANGE (HANGZHOU)

Pokaż/Ukryj

Kina E Ying 1958 Pro-Orange znajdują się w supernowoczesnym centrum handlowym Pro Orange w kompleksie socjalno-biurowo-handlowym Alibaba Xixi Park w Hangzhou. Centrum ma 2 poziomy pod- i 5 pięter nad ziemią. Sale kinowe E Ying 1958 Pro-Orange, znajdujące się na piątym piętrze, mogą pomieścić 1300 widzów. Centrum Pro-Orange mieści się w budynku nr 3, w południowo-zachodniej części kompleksu położonego na skrzyżowaniu ulic Wenyi West Road i Changer Road. Adres: Hangzhou Shi, Yuhang Qu, Wenyi W Rd (文一西路常二路西溪三期亲橙里5楼)

ODWIEDŹ STRONĘ

Changsha Concert Hall (Changsha)

Pokaż/Ukryj

Changsha Concert Hall

ODWIEDŹ STRONĘ

Yunnan Arts University (KUNMING)

Pokaż/Ukryj

Yunnan Arts University (YAU) został założony w 1959 roku jako wszechstronna uczelnia artystyczna z typową dla południowo-wschodnich Chin charakterystyką, co czyni go jednym z ośmiu najbardziej prestiżowych i reprezentatywnych uniwersytetów w kraju. Posiada akredytację Akademickiej Komisji Dyplomowej Departamentu Stanu do wydawania tytułów magistra. YAU mieści się w University Town w Chenggong District Kunming, na powierzchni ponad 53 tys. metrów kwadratowych. Obecnie studiuje tu 12 tys. osób, a kadra akademicka liczy 694 osoby. Adres: 1577 Yuhua Rd, Chenggong Qu, Kunming.

ODWIEDŹ STRONĘ

Hunan University of Arts and Science (Changde)

Pokaż/Ukryj

Hunan University of Arts and Science (Changde)

ODWIEDŹ STRONĘ

O Fundacji

Fundacja Kręgi Sztuki powstała w roku 2010 jako odpowiedź na potrzebę stworzenia przestrzeni, w której sztuka spotka się z nauką. Przenikające się „kręgi sztuki” umożliwiają pokazanie osiągnięć artystycznych z różnych dziedzin. Pozwalają połączyć muzykę, teatr, film, sztuki wizualne oraz nowe media. W latach 2010-16 zorganizowaliśmy siedem edycji Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości Kręgi Sztuki oraz – równolegle z nim – Przegląd Filmowy Wakacyjne Kadry w Kręgach Sztuki. Festiwal gościł mistrzów, adeptów i studentów z 36 wydziałów artystycznych i artystów z 19 krajów świata. Od 2017 r. w ramach Festiwalu w Polsce i w Czechach odbywają się głównie wystawy z cyklu Europejskie Akademie w Kręgach Sztuki.
Festiwalowe „kręgi sztuki” stale się rozszerzają na inne ośrodki w kraju i za granicą – od kilku lat w postaci Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.

Więcej

Polityka prywatności Fundacji Kręgi Sztuki

Szanując prywatność osób kontaktujących się i współpracujących z naszą Fundacją oraz dbając o ich wiedzę w kwestii kto i w jaki sposób przetwarza dane osobowe przedstawiamy informacje w tym pomocne.
Czyniąc to jesteśmy w zgodzie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO) (Dz.Urz. UE L 119, s. 1).

więcej

Email

Prosimy o wysyłanie wiadomości
e-mail pod adres:
biuro@kregisztuki.com.


Telefon

Jesteśmy dostępni pod
numerem telefonu:
+48 503 690 517


Korespondencja

Fundacja Kręgi Sztuki
Narbutta 22/15
02-541 Warszawa